Herbaciane przyjęcia to motyw organizacyjny wszelkiego rodzaju przyjęć bardzo popularny za granicą i powoli zdobywający dużą popularność również w Polsce. Dobrze zorganizowane przyjęcie herbaciane może zachwycić gości przytulnym klimatem, przepysznymi przekąskami, uroczym wystrojem sali lub wnętrza oraz przede wszystkim wspaniałą herbatą. Tego rodzaju przedsięwzięcie może spełniać rolę zarówno wieczoru panieńskiego, czyli ostatniego wieczoru wolności panny młodej, pikniku rodzinnego czy przyjęcia typu baby shower, na którym przed gośćmi odkrywana jest płeć poczętego niemowlaka. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednia organizacja, a z naszym krótkim poradnikiem bez problemu powinnaś poradzić sobie z urządzeniem idealnego herbacianego przyjęcia.

Afternoon tea

         Jeśli zależy Ci na wspaniałym lokalu, w którym będziesz mogła urządzić herbaciane przyjęcie rozejrzyj się za kawiarniami typu afternoon tea. Lokale typu afternoon tea są nazywane inaczej loklami typu low tea, ponieważ herbatę spożywa się tam na niskich i wygodnych zestawach mebli kawiarnianych w mniej zobowiązującej atmosferze. Dodatkowo do każdego zamówienia dodawane są małe smakołyki w postaci ciasteczek, makaroników, bombonierek czy różnego czekoladek. Istnieje również możliwość zamówienia dodatkowych ciast i tart. Przyjęcie w lokalu typu afternoon tea to wspaniała alternatywa dla wszystkich, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na dekoracje wnętrza i szeroki zakres dostępnych gatunków herbat, ponieważ miejsca te charakteryzują się przepięknym designem wnętrz i bogatą gamą smakowo-gatunkową.

Drobne upominki

         Charakterystycznym punktem programu przyjęcia herbacianego jest obdarowanie wszystkich przybyłych gości drobnymi upominkami. Upominki te nie muszą być drogie, chodzi o symbolikę i wywołanie uśmiechu na twarzach najbliższych oraz przyjaciół. Ważne jest jednak, aby upominek utrzymany był w charakterze przyjęcia i związany z herbatą lub motywem przewodnim. Ciekawym pomysłem mogą być kubki wypełnione słodkościami, takimi jak czekoladki i ciasteczka oraz liśćmi interesującego i niespotykanego rodzaju herbaty, jakie goście będą mogli zabrać ze sobą do domu.

Post Author: Kasia Bielak

You may also like

Biała herbata – arystokratka wśród herbacianych naparów

Herbata cieszy się niesłabnącą popularnością, a mnogość jej odmian potrafi

Kiedy warto pić czerwoną herbatę?

Czerwona herbata (Pu-erh, Oolong, Puszong) nie jedynie wspiera odchudzanie, jednak

Sprawdzone sposoby na gorszy nastrój

Jesienią i zimą dni są znacznie krótsze. Szybciej robi się