Polacy zaczęli doceniać smak prawdziwej herbaty w ostatnim dziesięcioleciu i w odpowiedzi na ich gusta w centrach handlowych i dużych miastach powstały liczne herbaciarnie. W swym asortymencie posiadają herbaty ze wszystkich zakątków świata. Co najważniejsze dla konsumentów są to susze wysokiej jakości z liści. Można dostać każdy rodzaj herbaty, zarówno czarną, zieloną, czerwoną jak i białą.

Kawa w herbaciarni?

Choć herbaciarnie powstały dla miłośników herbaty, to wkrótce w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, zaczęto wprowadzać produkty kawowe. Brak specjalistycznych sklepów z kawą zmusił herbaciarnie do poszerzenia asortymentu. I tak dzisiaj robiąc zakupy w herbaciarni w naszych koszykach może pojawić się również kawa ziarnista.  (https://www.czasnaherbate.net/kawy-gatunkowe-ziarniste-c-16_29.html)

Kawa ziarnista dostępna jest tu w przeróżnych odmianach, zarówno najsłynniejsza arabica jak i inne odmiany południowoamerykańskie czy afrykańskie. Herbaciarnie dają nam możliwość skosztowania kawy o najróżniejszych smakach, tych owocowych, orzechowych czy nawet kwiatowych. Co najważniejsze, na miejscu mamy dostępne młynki do kawy, dzięki którym przygotujemy kawę bezpośrednio do parzenia. A wszystko to dostaniemy szczelnie zapakowane, co pozwoli nam na długie delektowanie się smakiem kawy.

Wyjątkowy smak kawy ziarnistej 

Jeśli choć raz w naszych filiżankach zagości kawa ziarnista, to już nigdy więcej nie będziemy chcieli pić żadnej innej. Do prawidłowego zaparzenia takiej kawy wystarczy nam zwykła metalowa kawiarka, którą postawimy na palniku swojej kuchenki. To najprostszy włoski sposób na zaparzenie pełnowartościowej i aromatycznej kawy. Sam aromat powala z nóg. 

Często kupujemy kawę mieloną w sklepach, gdyż nie posiadamy młynka. Ale musimy pamiętać, że w herbaciarniach zmielimy kawę na miejscu. Szczelne opakowanie zapewni nam jej świeżość. I nie bójmy się o jej trwałość, taką kawę nie kupujemy na kilogramy. Wystarczy nam kilkadziesiąt dekagramów na najbliższy czas. Kolejną porcję kupimy przy najbliższej wizycie w pobliskiej herbaciarni. 

Czas na Herbatę

Post Author: Kasia Bielak

You may also like

Biała herbata – arystokratka wśród herbacianych naparów

Herbata cieszy się niesłabnącą popularnością, a mnogość jej odmian potrafi

Kiedy warto pić czerwoną herbatę?

Czerwona herbata (Pu-erh, Oolong, Puszong) nie jedynie wspiera odchudzanie, jednak

Sprawdzone sposoby na gorszy nastrój

Jesienią i zimą dni są znacznie krótsze. Szybciej robi się