Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów. Również wśród Polaków jest wielu jej zwolenników. Ceniona jest ona przede wszystkim ze względu na bogactwo różnorodnych smaków, a także dobroczynny wpływ na zdrowie. Wybór rodzaju herbaty zależy od indywidualnych upodobań i pożądanych właściwości zdrowotnych. Istotna jest jednak jeszcze kwestia tego czy wybrać herbatę w torebkach, czy sypaną.

Herbata w torebkach

Herbata pakowana w torebki bądź piramidki to bardzo wygodne rozwiązanie. Wystarczy wrzucić woreczek do kubka i zalać go wodą o odpowiedniej temperaturze. Nie ma przy tym możliwości, aby w przygotowanym napoju pływały jakiekolwiek fusy, których nie lubi tak wiele osób. Co więcej, tak pakowana herbata jest o wiele łatwiej dostępna. Znajdziemy ją w każdym sklepie spożywczym, a nawet w drogeriach! (https://www.czasnaherbate.net/herbaty-c-2.html) Występuje ona w wielu wariantach smakowych, co dodatkowo przyciąga klientów. Niewątpliwą zaletą herbat w torebkach jest także ich stosunkowo niska cena. Bez wątpienia są one tańsze od herbat sypanych. Niestety, często odbija się to na smaku gotowego naparu. W woreczki wkładane są zwykle liście gorszej jakości, a to sprawia, że herbata nie smakuje tak dobrze, jak powinna.

Herbata sypana

Herbata sypana to najczęstszy wybór prawdziwych koneserów tego napoju. Liście używane do jej produkcji są najwyższej jakości, dzięki czemu zapewniają bogaty i głęboki smak. Dla wielu osób problematyczne są pływające liście czy zawarte w herbacie dodatki. Istnieje jednak na to sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w torebki do parzenia herbaty. Dzięki nim żadne fusy nie będą pływać w gotowym naparze. Herbaty sypane nie są jednak tak ogólnie dostępne, jak te pakowane w torebki. Oczywiście niektóre z nich kupimy także w marketach, ale wybór jest tam ograniczony. Najlepiej kupować je zatem w profesjonalnych herbaciarniach. Znajdziemy tam z pewnością każdy rodzaj herbaty w wielu wariantach smakowych. Na uwadze trzeba mieć jednak, że herbaty sypane są nieco droższe. Płacimy jednak za wysoką jakość i wyjątkowy smak.

Czas na Herbatę

Post Author: Kasia Bielak

You may also like

Biała herbata – arystokratka wśród herbacianych naparów

Herbata cieszy się niesłabnącą popularnością, a mnogość jej odmian potrafi

Kiedy warto pić czerwoną herbatę?

Czerwona herbata (Pu-erh, Oolong, Puszong) nie jedynie wspiera odchudzanie, jednak

Sprawdzone sposoby na gorszy nastrój

Jesienią i zimą dni są znacznie krótsze. Szybciej robi się