Jesienią i zimą dni są znacznie krótsze. Szybciej robi się ciemno. Słońce właściwie nawet nie wygląda zza chmur. Nie trudno w takich warunkach o gorszy nastrój czy nawet kilkudniową chandrę. Jak szybko ją zażegnać i poprawić sobie humor? Oto trzy sprawdzone sposoby.  

Kubek gorącej herbaty

Nasze babcie mówiły kiedyś, że herbata jest dobra na nawet największe troski. Jest w tym sporo racji, dlatego jeśli będziemy mieć zły dzień, sięgnijmy po kubek tego gorącego naparu. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza herbaty owocowe. Możemy wybierać wśród niekończących się kombinacji smaków. Wybierzmy swój ulubiony, a na pewno poprawi nam się humor. Jeśli jednak nie lubimy gorących napojów zdecydujmy się na takie herbaty owocowe, które można pić na zimno.

Domowe spa

Nasze ciało służy nam niestrudzenie każdego dnia. Od czasu do czasu warto zapewnić mu chwile wytchnienia i zorganizować sobie domowe spa. Świetnie sprawdzą się tutaj peelingi czy maseczki. Obowiązkowo zafundujmy sobie długą gorącą kąpiel. Najlepiej z dodatkiem soli magnezowej lub lawendowej. Pozwoli ona nam się odprężyć i zrelaksować. Po takich domowych zabiegach na pewno odzyskamy energię. 

Czas dla siebie

Czasami jesteśmy zestresowani i nie w humorze. Może wynikać to z faktu, że zwyczajnie brakuje nam odpoczynku. Pozwólmy sobie na chwilę dla siebie. Zajmijmy się tym, co sprawia nam przyjemność. Obowiązki nie uciekną, a jeśli odpoczniemy, wykonamy je dokładniej i sprawniej. Nawet jeśli mają to być tylko godzina czy dwie, spędzone na oglądaniu ulubionego serialu, warto sobie na nie pozwolić. 

Znając te sposoby bez problemu poradzimy sobie, kiedy dopadnie nas gorszy nastrój. Pamiętajmy, żeby każdego dnia zadbać o odpowiednią dawkę snu. Sen to moment, kiedy nasz organizm może się zregenerować. Co noc powinniśmy przesypiać przynajmniej siedem godzin. Warto także na godzinę przed snem odłożyć telefon i postarać się wyciszyć. Sprawi to, że będzie nam znacznie łatwiej zasnąć. Jeśli dobrze się wyśpimy, z pewnością obudzimy się w dobrym humorze. 

Przy współpracy: Czas na herbatę

Post Author: Kasia Bielak

You may also like

Biała herbata – arystokratka wśród herbacianych naparów

Herbata cieszy się niesłabnącą popularnością, a mnogość jej odmian potrafi

Kiedy warto pić czerwoną herbatę?

Czerwona herbata (Pu-erh, Oolong, Puszong) nie jedynie wspiera odchudzanie, jednak

Biała herbata – odkryj jej działanie i właściwości!

Biała herbata jest jedną z najbardziej cenionych przez koneserów rodzajem